Keystone logo

Prague Film School

Prague Film School ( PFS ) egy nemzetközi filmiskola Prágában, Csehországban. PFS a legjobb választás a feltörekvő művészek, filmesek és színészek számára, akik a filmiparban szeretnének karriert beépíteni. Az iskola átfogó, gyakorlatias tantervet biztosít, amelyben minden diák részt vesz évente akár 30 filmgyártásban. A képzési lehetőségek között féléves, egyéves és kétéves diplomás képzések, valamint nyári programok szerepelnek. Az oktatás elsődleges nyelve az angol.

Prague Film School az európai art-house és az amerikai független mozi stílusának oktatására specializálódott. A hallgatók képzéssel és gyakorlattal kezdik tanulmányaikat a filmes tudományágak valamennyi központi területén, majd később a filmrendezés, operatőr, forgatókönyvírás, dokumentumfilm készítés, utómunkálatok vagy filmszínész szakterületre választanak. Pályakezdőink rendelkeznek azzal a szakértelemmel és készségekkel, amelyek szükségesek ahhoz, hogy független filmesként működjenek, és sikeres karriert kezdjenek a filmiparban.

PFS en való tanulás számos előnnyel jár: Nemzetközi karunk az európai művészházat integrálja az amerikai független mozikba, és profi filmesekből és tapasztalt tanárokból áll. Az iskola a liberalizmust hirdeti, és arra ösztönzi a tanulókat, hogy fejlesszék egyedi stílusukat anélkül, hogy beavatkoznának művészi döntéseikbe. PFS nemzetközi hallgatói körrel büszkélkedhet, évente 90-100 hallgató 30-35 ország képviseletében. Az iskola liberális és kozmopolita alkotói környezetet biztosít. A hallgatók jellemzően erős háttérrel rendelkeznek a film vagy a média területén, akár tudományos, akár szakmai szempontból, és körülbelül 40%-uk rendelkezik egyetemi diplomával. PFS gyakorlati, iparági szintű képzést biztosít évente mintegy 400 rövidfilmmel. Minden diák 4-5 filmet ír, rendez és készít, és akár 25 másik produkcióban is részt vesz.

Csúcskategóriás létesítményeink közé tartoznak az Arri Alexa, a RED Epic, a Blackmagic és a Sony fényképezőgépek, valamint az Avid Media Composer és a Da Vinci színbesorolással felszerelt felvételi stúdiók és utómunkálatok. A program intenzív, heti 24-28 óra, félévenként pedig 30-40 nap filmes forgatáson. Prágában, egy kozmopolita városban található meghittséggel és középkori szépséggel, és egyben jelentős európai filmközpont is, valamint Európa egyik legnagyobb és legrégebbi filmstúdiójának ad otthont.

Diák profilja

Prague Film School nyitva áll bármilyen korú, nemzetiségű és származású jelentkező számára. A jelentkezőket érdemeik és kreatív potenciáljuk alapján értékelik.

A felvételhez nem feltétel a gyártási tapasztalat, de természetesen szívesen fogadjuk. Prague Film School jelentkező hallgatók a professzionális filmestől a beavatottig sokféle háttérrel rendelkeznek.

Pályázati kategóriák a Prague Film School :

  1. Haladó filmesek, akik esetleg már végeztek diplomás filmkészítő programokat odahaza, és akik már készítettek fesztivál szintű vagy professzionális filmtermékeket
  2. Színházi színészek, színészi konzervatóriumot végzettek, akik nem rendelkeznek hivatalos képzettséggel vagy filmszínészi tapasztalattal
  3. Középhaladó pályázók, akik jelentős gyártási tapasztalattal rendelkeznek autodidaktaként vagy filmmel kapcsolatos területen dolgoznak, de kevés vagy semmilyen formális képzésben nem részesültek
  4. Filmelméleti, színművészeti, médiatudományi, újságírási és bölcsészeti háttérrel rendelkező pályázók, akik még nem rendelkeznek gyártási tapasztalattal, de a film iránt érdeklődnek.

Motivált, független és szorgalmas személyek jelentkezését várjuk. A diákok napi 6-8 órát vannak az osztályban, és a házi feladatokkal, a forgatással és a forgatókönyvírással is elfoglaltak. A gyártási időszakokban, amelyek szemeszterenként 20-30 napot tesznek ki, a forgatás akár napi 12-14 órát is igénybe vehet. A tanulmányok nagyon intenzívek és megerőltetőek, és magas szintű személyes fegyelmet igényelnek.

Elfogadási értesítés

Az átvételről a hallgatókat a megjelölt jelentkezési határidőtől számított 10-21 napon belül értesítjük. A nem európai vagy észak-amerikai országokból érkező hallgatókat arra biztatjuk, hogy legalább 4 hónappal a kívánt programjuk kezdete előtt jelentkezzenek, hogy biztosítsák a diákvízumok időben történő kiadását.

Pályázatok benyújtása

Minden pályázati anyag benyújtható az interneten keresztül. A pályázóknak azonban azt tanácsoljuk, hogy telefonon ellenőrizzék, hogy a jelentkezést megkapták-e.

A félévi vagy éves programokra jelentkező hallgatókat a jelentkezési lapon két esszékérdésre kell válaszolni, valamint kreatív portfóliómintát kell benyújtani. A féléves és éves hallgatókat két ajánlólevél benyújtására is ösztönzik.

Jelentkezési határidők és űrlapok

Jelentkezzen a 2024-2026-os évfolyamokra, félévi programokra és nyári workshopokra.

Jelentkezési határidő a 2024. szeptembertől kezdődő éves és félévi képzésekre: 2024. március 17.

Jelentkezési határidő nyári workshopokra: A jelentkezéseket hetente bírálják el.

Berlinale 2024
Gratulálunk PFS öregdiákjainak, Raam Reddynek és Doron Tempertnek, akiknek második közös játékfilmje, a The Fable a 2024-es Berlini Nemzetközi Filmfesztivál hivatalos válogatásának része.

Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál 2024
Az 53. Rotterdami Nemzetközi Filmfesztiválon három olyan filmet választottak ki, amelyekben öregdiákunk is részt vesz. A Leela című fikciós kisfilmet, PFS öregdiákja, Alina Gufran írta, az Isblink című dokumentumfilmet, amelyet Christine Leuhusen forgatott; és a debütáló játékfilm, a 78 nap , Emilija Gašić írta és rendezte

A Netflix legnépszerűbb tévéműsorai
A Haolu Wang által rendezett Bodies Netflix minisorozat a megjelenés hetén az 1. helyen áll világszerte.

Tallinn Fekete éjszakák, 2023
Karlovy Vary IFF Eastern Promises Industry Program, 2022
27-én tartja világpremierjét a Le Syndrome de l'eté sans fin (Végtelen nyári szindróma), a Kaveh Daneshmand által írt és rendezett debütáló játékfilm, Cedric Larvoire és Eva Larvoire (valamennyien Prague Film School öregdiákja) koprodukciójában. Tallinni Fekete Éjszakák Filmfesztivál (PÖFF). A projekt 2022-ben elnyerte a Karlovy Vary Eastern Promises (Work in Progress) díjat is.

CineQuest, 2023
Varsói Filmfesztivál, 2022
Ran Li megnyeri a „New Vision Award – Legjobb játékfilm” díjat a tekintélyes CineQuest-en a Till Love Do Us Part című debütáló filmjével. A Kínában és Csehországban is forgatott film világpremierje is a Varsói Filmfesztiválon volt.

Locarnói Filmfesztivál, 2023
TIFF hivatalos válogatás, 2023
Aylin Gökmen Ever Since, I Have Been Flying című dokumentumfilmjét két rangos nemzetközi filmfesztiválra is beválogatták.

Bucheon Nemzetközi Fantasztikus Filmfesztivál, 2023

Giovanni Fumu (rendező/társíró), Maximilian Selim (társíró/producer) és Kimbo Kim (producer), mind PFS öregdiákjai kapják a Közönségdíjat az Abroad című játékfilmjükért. A film főszereplője, Jang Seongbeom szintén megkapja a legjobb színész díját.

Tallinn Fekete éjszakák, 2022

Marescotti Ruspoli bemutatkozó játékfilmje, az Amusia elnyeri a 26. Tallinni Fekete Éjszakák Filmfesztivál (PÖFF) közönségdíját. Bravó!

Nemzetközi Adana Golden Boll Filmfesztivál, 2022

Ziya Demirel nyerte a legjobb film, a legjobb rendező és a legjobb forgatókönyv díjat az Ela című játékfilmért Hilmivel és Alival a 29. Nemzetközi Adana Golden Boll Filmfesztiválon. A film a legígéretesebb színész (Denizhan Akbaba) és a legjobb színésznő (Ece Yüksel) díjakat is megkapta. Ela Hilmivel és Alival szintén megkapta a FIPRESCI-díjat az Isztambuli Nemzetközi Filmfesztiválon az év elején.

Indiai Nemzeti Filmdíj, 2022

Shalini Ushadevi nyeri a legjobb forgatókönyv díjat a Soorarai Pottru (A bátor dicséret) című játékfilmért a 68. Nemzeti Filmdíjátadón, valamint négy másik díjat, köztük a legjobb játékfilmet.

Sundance Filmfesztivál, 2021
Locarnói Filmfesztivál, 2020
Aylin Gökmen megkapja a Spirits and Rocks: an Azorian Myth című dokumentumfilmjét két rangos nemzetközi filmfesztiválon.

Oscar-díj, 2020
A Juliette van Dormael által forgatott Egy nővér című rövidfilmet jelölték a legjobb élőszereplős rövidfilm kategóriában.

Clermont-Ferrand Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál, 2020
Engin Erden Octopus című kisfilmje bekerült a hivatalos válogatásra

Miami Filmfesztivál, 2020
Gratulálunk Aeden O'Connor Agurciának a 37. Miami Filmfesztivál közönségdíjának elnyeréséhez a 90 perc című debütáló filmjével.

    Martyna Daniel (2012-2013)

    Azt hiszem, a Prágában eltöltött idő volt életem eddigi legboldogabb éve… Rengeteg forgatáson vettem részt, sokat tanultam, és hihetetlenül érdekes embereket ismertem meg. Ez az iskola pontosan az, amiről mindig is álmodoztam, egy kreatív környezet, ahol az ötleteit, függetlenül attól, hogy milyenek, egészséges légkörben tisztelik és kritizálják. Most filmgyártó céget alapítottam barátaimmal, akikkel az iskolában ismertem meg. Barátok, akik most a munkatársaim és a családom lettek…

    Anirudh Punj (2013-2014)

    A legjobb iskola, ahol valaha jártam! IDŐSZAK

    Xander Turian (2017-2019)

    A Prague Film School eltöltött idő valószínűleg a legjobb befektetés személyes fejlődésembe és színészi karrierembe. Az órákon elsajátított készségek, a diákfilmes projektekben való szereplés által kötött kapcsolatok, a számomra adott tanórán kívüli lehetőségek, valamint a kartól kapott támogatás tanulmányaim alatt és után is mérhetetlenül értékesek voltak a az alapot, amelyre sikeres filmszínészi és edzői karriert tudtam felépíteni.

    Matthieu Holleville (2016-2018)

    Egy csodálatos tanári csapat és személyzet Prága központjában.

    Frederico Velez (2018-2019)

    Ez egy fantasztikus program és egy csodálatos iskola. A rendelkezésünkre álló eszközök mennyisége és az azt támogató tanítás remek kombináció.

    Maurice Murage (2017)

    Csodálatos időm volt a Nyári Workshop alatt. Az előadók nagyon profik, és az iskola egész légköre elképesztő. Bátran ajánlom PFS minden lelkes filmesnek.

    Nizah Elias (2017)

    Itt intenzív a nyári program. De most többet tudok a filmről, mint valaha. Nagyon jó, ha az ember igyekszik rendbe tenni a filmkészítés alapjait, és felmegy egy közepesen közepes szintre. Nem csak a rövidfilmet készíti, más projekteken is dolgozhat, hanem nagyszerű gyakorlati tapasztalatot is ad. Emberek minden korosztályból és a világ különböző részeiről. Nagyon ajánlom PFS .

    Kamera felszerelés

    Arri Alexa, RED Epic Dragon, Arri SR3 filmkamera, Blackmagic Ursa Mini Pro 4.6k, Blackmagic Pocket 6K, Sony 4K XDCam. Zeiss CP2 objektívek, Arriflex szuper 35 mm-es és szuper 16 mm formátumú moziobjektívek, Angenieux zoomobjektívek és Nikon full-frame prime objektívek. Tiffen, Schneider és Haida szűrők. Vezeték nélküli videó adók, vezeték nélküli Follow Focus és egyéb tartozékok.

    Markolat

    Sachtler és Manfrotto 100 és 150 mm-es állványok. Dolly-k, GFM mini orgona, kameracsúszkák, Dana babák, kézi szerelékek.

    Lámpák

    A világítási készletek közé tartozik a Dedolights (100 W 12V), a Dedolight HMI (200/400/575 W), az RGB LED panelek és csövek, a Quarzbeams (800 W 220 V), a Desisti / Arri Fresnels (650 W 220 V), a Kinoflo softlights, (nappali 2-4sten) csövek, 220V), Arri HMI-k (575W, 1200W, 1200W PAR, 2500W, 4000W), zászlók, csíkok, színjavító és effektzselék, C-állványok, Wind Up állványok és egyéb felszerelések.

    Hang

    A hangképzéshez a diákok Sennheiser Shotgun, Cardioid, Omni mikrofonok vagy vezeték nélküli lavalier mikrofonok, MixPre 6 vagy Zoom F6 keverők, csápok és egyéb kiegészítők segítségével dolgoznak.

    • Prague 1

      Pstrossova 19, Prague 1, Czech Republic, 110 00, Prague 1

    Programok

    Kérdések

    Prague Film School